MENU
Головна » 2016 » Червень » 24 » Причини зміни тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.
15:29
Причини зміни тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.

Ізюмське комунальне виробниче водопровідно-каналізаційне підприємство повідомляє своїх споживачів, що на виконання вимог Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», Порядком формування тарифів на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року №532 ”Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011р. №869”, Постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг від 10.03.2016р. №302 «Про затвердження Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення», від 24.03.2016р. №364 «Про затвердження процедури встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення», від 10.03.2016р. №303 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем) та від 15.01.2015р. №13 «Процедура встановлення тарифів на послуги централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)» підприємство подало 17.06.2016р. до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Заяви про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення та Заяви про встановлення тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем).
 

Причини зміни тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення
тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем) для категорій населення, бюджетні установи та інші споживачі

Це зумовлено тим, що за період дії діючих тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, що встановлювались на підставі постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг  №795 від 13.12.2014р. «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення Ізюмському комунальному виробничому водопровідно-каналізаційному підприємству», були внесені зміни в законодавчому полі – прийняті нові постанови, що регулюють розроблення та затвердження тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) для підприємств-ліцензіатів Національної комісії, що здійснюють державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. До того ж, значно змінились (більше ніж на 5 % від установленого рівня) обсяги окремих витрат, пов’язаних із провадженням ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення, з причин, які не залежать від ліцензіата, зокрема:

— змінилися ставки податків і зборів;

— збільшився розмір мінімальної заробітної плати з 1218 грн. (в діючому тарифі) до фактичних у 2016р. 1450 грн. з 01.05.2016р., та до 1600 грн. з 01.12.2016р.;

— крім того, підвищилися ціни на паливно-енергетичні та інші матеріальні ресурси — збільшилася вартість 1 кВт.год з 1,1861 грн. без ПДВ до 1,6848 грн/кВт.год.

Все це вплинуло на фактичну собівартість послуг, яка за 1 квартал 2016р. склала 8,61грн./куб.м. за 1 куб.м. послуги централізованого водопостачання, та 11,24 грн./куб.м. — послуг централізованого водовідведення.

Відповідно, відшкодування доходами від надання послуг централізованого водопостачання витрат на їх виробництво за 1 квартал 2016р. – 71,63%, а послуг централізованого водовідведення – 82,33% , всього – 76,21%

Отже, основна діяльність підприємства збиткова. Збитки від основної діяльності лише за 1 квартал 2016р. склали (-693,4) тис.грн.

Надання підприємством послуг за тарифами, що не покривають витрати на їх виробництво на протязі останніх років призвели до збільшення балансових збитків підприємства, що складають станом на 01.04.2016р. 14594 тис.грн.

Крім того, підприємство має поточну кредиторську заборгованість кредиторську заборгованість. На 01.04.2016р. її розмір склав – 8560 тис.грн., в т.ч. з оплати праці – 3686 тис.грн., зі страхування – 48 тис.грн., за товари, роботи, послуги – 357 тис.грн., до бюджету – 3785 тис.грн.

На протязі всього часу дії тарифів підприємство докладає значних зусиль для виходу підприємства з скрутного фінансового становища — поетапно впроваджує автоматизацію на дільниці водовідведення, скорочує чисельність персоналу та витрати з оплати праці, впроваджує енергозберігаючі заходи, технічно переоснащує та проводить заміни насосного обладнання та ін.

Однак, основна діяльність підприємства є монопольною та являється регульованою.

На підставі вищевикладеного, з метою забезпечення виконання вимог постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг: постанови від 10.08.2012р. №279 «Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення» та інших постанов, що регулюють розроблення та встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) для підприємств-ліцензіатів Національної комісії, що здійснюють державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, Ізюмське КВВКП  надало 17.06.2016р. до Національної комісії на розгляд пакет документів та розрахунок вищезазначених тарифів.

В зв’язку з цим, Ізюмське комунальне виробниче водопровідно-каналізаційне підприємство повідомляє своїх споживачів про намір здійснити заміну тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення та тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем).

Процедура розроблення, подання, встановлення даних тарифів відбувається згідно вимог чинного законодавства та постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.

Встановлення тарифів для ІКВВКП відбувається через прийняття Постанови Національної комісії,  що в електронному вигляді розміщується на сайті www.nerk.gov.ua, про прийняття якої підприємство повідомить своїх споживачів додатково на веб-сайтах: підприємства http://izyumvoda.inf.ua/, Ізюмської міської ради http://www.city-izyum.gov.ua/, Ізюмської районної державної адміністрації http://www.izyumrda.gov.ua/  та засобах масової інформації.

 

Директор ІКВ ВКП                                                                        Зубко М.А.

Гол.економіст     Салько Н.П.

 Джерело: http://city-izyum.gov.ua/
Категорія: Новости Изюма и района | Переглядів: 197 | Добавив: Изюмчанин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar